Dzień Dziecka we Wroclavii: Świętujemy (teatralnie) przez cały czerwiec!

Czy Dzień Dziecka musi ograniczać się do tylko jednego dnia w roku? Nie we Wroclavii! U nas świętujemy przez cały czerwiec! Atrakcje dla najmłodszych zaplanowaliśmy pod znakiem teatru: w soboty 1, 8, 15 i 22 czerwca zapraszamy całe rodziny na wyjątkowe interaktywne spektakle edukacyjne. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji oraz nielimitowanej waty cukrowej i popcornu.

Wciągające historie, muzyka i zabawa wypełnią przestrzeń Grand Plaza 1, 8, 15 i 22 czerwca. W każdą sobotę wystawione zostaną dwa 40-minutowe przedstawienia, przygotowane przez różnorodne zaproszone teatry, specjalizujące się w przedstawieniach dla dzieci.  

Cała strefa wydarzenia będzie dostępna od 11:00 do 18:00. W przerwach między spektaklami, na najmłodszych będą czekać takie atrakcje jak malowanie twarzy inspirowane tematyką przedstawień czy nielimitowana wata cukrowa, popcorn i soki – dostępne dla uczestników, których rodzice posiadają aplikację Wroclavia Club.

Klubowicze będą mogli także otrzymać vouchery na porcje lodów w Polish Lody – wystarczy, że w danym dniu zrobią we Wroclavii zakupy za minimum 30 zł i zachowają dowód transakcji. Dodatkowo, w Dzień Dziecka, 1 czerwca strefę odwiedzi para mimów, zabawiających gości pokazami pantomimy oraz tworzących zwierzaki z balonów.

 

Szczegółowy plan i opisy spektakli teatralnych:

1 czerwca: Teatr Kulturka

Dużo humoru, zabawy, wzruszeń, a także wątków edukacyjnych: Teatr Kulturka z Poznania zaprosi dzieci w wieku 4-12 lat na dwa interaktywne spektakle z muzyką na żywo.

11:00-11:40 – „Dbamy o świat” – „Ekologiczne” przedstawienie lalkowe, podejmujące tematy takie jak segregowanie śmieci, dbanie o pszczoły, szanowanie mórz i oceanów czy unikanie kupowania ponad miarę. Z uśmiechem i nadzieją, bo wszystko jest w naszych – w tym także małych widzów – rękach.

12:30-13:10 – „Polinezja: podróż na rajską wyspę” – Pełne słońca, interaktywne przedstawienie taneczne, które zabierze najmłodszych na tropikalną wyspę, przybliży jej wyspiarską kulturę i pozwoli uczestnikom poczuć prawdziwie wakacyjny klimat.

 

8 czerwca: Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Pochodzący z Rabki-Zdroju Teatr Chrząszcz w Trzcinie tworzy grono pasjonujących się teatrem lalkowym aktorów, lalkarzy, plastyków, muzyków i pedagogów. Ich misją jest realizacja takich przedstawień, które mówią do dzieci ich językiem. We Wroclavii wystąpią przed widzami w wieku 4-12 lat z dwiema edukacyjnymi inscenizacjami.

12:00-12:40 – „O! Wlazł kotek na płotek” – Spektakl inspirowany znaną wszystkim piosenką. W lekki i ciekawy dla najmłodszych sposób podejmuje problem nietolerancji i rodzenia się agresji w grupie, a poprzez zaangażowanie widzów uczy dzieci asertywnego myślenia.

14:00-14:40 – „Puk! Puk!” – Przedstawienie, które jest „instrukcją” zawierania przyjaźni. Porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Istotnym motywem są także dźwięki – ich słuchanie, wydawanie i odbieranie.

 

15 czerwca: Magiczny Teatr Muzyczny

Misją Magicznego Teatru Muzycznego z Wrocławia jest edukacja wszystkich dzieci – również tych zmagających się z autyzmem, nadpobudliwością, niepełnosprawnością umysłową czy fizyczną. Artyści wykorzystują w swojej pracy bajkoterapię i muzykoterapię, a prezentowane we Wroclavii przedstawienia nie mają ograniczeń wiekowych.

12:00-12:40 – „Wielkie przesłuchanie, czyli konkurs talentów” – Spektakl prezentujący teatr „od środka”. Oparty na fabule przesłuchania chętnych – aktorów, postaci bajkowych, ale także widzów – chcących zagrać w przedstawieniu teatralnym znanego amerykańskiego producenta bajek. Łatwa w odbiorze animacja lalek teatralnych będzie okazją do zobaczenia i nauki tego, na czym polega pantomima oraz teatr lalek: marionetek, kukiełek, pacynek i muppetów.

14:00-14:40 – „Hej przygodo!” – Przedstawienie o charakterze wychowawczym, poruszające tematy przyjaźni, braterstwa, bezpiecznej zabawy, pomocy słabszym i młodszym, a także miłości do przyrody i dbania o jej dobro. Motywem przewodnim będzie przygoda w pirackiej bandzie, obfitująca w cyrkowe sztuczki, śpiew i zabawy.

 

22 czerwca: Teatr Kultureska oraz Teatr Baniek Mydlanych

Krakowski Teatr Kultureska prowadzi w całej Polsce edukację prośrodowiskową poprzez autorskie spektakle ekologiczne. Muzyczno-interaktywne przedstawienie we Wroclavii będzie przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat.

12:00-12:40 – „Ekonolulu” – Aktorzy zabiorą widzów w podniebną podróż, której celem jest ekologiczna kraina marzeń: Ekonolulu. Zanim jednak tam dotrą, nauczą się m.in. segregowania odpadów, sposobów ochrony powietrza, a także poznają, czym jest zasada zero waste.

Na finał czerwcowego świętowania, Teatr Baniek Mydlanych zaprosi wszystkie dzieci w wieku 3-12 lat na muzyczne, interaktywne i niezwykle barwne widowisko.

14:00-14:30 – „Tajemnica bańki szczęścia” – Jedyny w swoim rodzaju spektakl otworzy przed widzami świat czarów i baśni, a bajkowy karnawał baniek mydlanych dostarczy wielką dawkę humoru oraz dobrej energii całym rodzinom.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka we Wroclavii!

Regulamin wydarzenia: LINK

Regulamin akcji promocyjnej „TEATRALNE SOBOTY WE WROCLAVII”: LINK