STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH
Klientom Wroclavii, którzy przyjeżdżają samochodami i motocyklami elektrycznymi, udostępniono dedykowane miejsca parkingowe wyposażone w stacje ładowania sieci GreenWay Polska. Jednocześnie ładowarek może używać nawet 16 pojazdów. Oznakowane miejsca postojowe zlokalizowane są na poziomie -1 oraz -2 parkingu.

Miejsca postojowe z ładowarkami dla aut elektrycznych to rozwiązanie wpływające na komfort klientów i jednocześnie przykład aktywności propagującej ochronę środowiska. Oba aspekty są bardzo ważne w działalności Wroclavii.
Korzystanie z ładowarek GreenWay możliwe jest po zarejestrowaniu się na stronie greenwaypolska.pl lub w mobilnej aplikacji oraz przy pomocy ładowania jednorazowego. Podczas ładowania pojazdu klienci mogą swobodnie skorzystać z oferty sklepów, punktów usługowych, i części rozrywkowo-gastronomicznej.

Jak skorzystać z  ładowarki:
  1. Podłącz właściwy przewód do samochodu.
  2. Aby rozpocząć ładowania, w aplikacji znajdź ładowarkę na mapie lub zeskanuj kod QR znajdujący się nad złączem bądź przyłóż kartę RFID do czytnika.
  3. Aby zakończyć, w aplikacji kliknij Zatrzymaj lub ponownie przyłóż kartę do czytnika.
Cennik i dodatkowe informacje znaleźć można na stronie: greenwaypolska.pl

Do każdej ze stacji o mocy 22 kW, mogą być podłączone równocześnie dwa auta. Czas sesji zależy od stanu naładowania akumulatora oraz mocy ładowarki pokładowej zamontowanej w samochodzie elektrycznym, np. samochód posiadający ładowarkę pokładową o mocy 6.6 kW w godzinę naładuje ponad 6 kWh swojej pojemności.

Ile zasięgu auta można naładować podczas godzinnych zakupów?

Znając parametry naszego pojazdu, możemy wyliczyć czas, z jakim zostanie on naładowany przy pomocy poniższego wzoru:

Czas ładowania = pojemność akumulatora / moc ładowania

Przykładowo dwa najpopularniejsze samochody elektryczne w Europie, czyli Renault Zoe oraz Tesla Model 3, podczas godzinnych zakupów naładujemy na około 150 km zasięgu.

Lokalizacja Ładowarek: