Drzwi obrotowe Wroclavii będą większe. Ruszyła ich wymiana

Nowoczesne, większe i wygodniejsze – takie będą nowe drzwi obrotowe, które zamontowane zostaną w dwóch najczęściej wybieranych wejściach do Wroclavii. Pierwszy etap prac rozpoczął się w drugiej połowie kwietnia i obejmie wymianę drzwi obrotowych od strony dębu, kolejnym etapem będzie przebudowa wejścia od ulicy Suchej w czerwcu br. W trakcie trwania prac oba wejścia będą czynne, a ruch odbywać się będzie odpowiednio oznaczonymi obejściami.  

Celem inwestycji jest zwiększenie komfortu naszych gości i rozładowanie ruchu pieszego od strony najpopularniejszych wejść do centrum. Co ważne – pomimo prac modernizacyjnych – oba wejścia nie zostaną zamknięte dla odwiedzających. Od strony dębu do centrum będzie można dostać się przez dwie pary drzwi skrzydłowych. To samo rozwiązanie zastosujemy przy ul. Suchej, dodatkowo ruch w tym miejscu odbywać się będzie również przez Dworzec Autobusowy. W tym czasie zachęcamy do korzystania z wejścia od strony ul. Borowskiej, gdzie nie będą prowadzone prace budowlane.

Co się zmieni?

Po remoncie, od strony dębu poprzednie drzwi obrotowe zastąpią większe i bardziej nowoczesne, natomiast od strony ul. Suchej zamiast jednej - pojawią się aż dwie pary komfortowych drzwi obrotowych. Nowe systemy wejściowe wyposażone zostaną dodatkowo w kurtyny powietrzne, które zabezpieczą przed dostawaniem się zimnego lub ciepłego powietrza z zewnątrz.

Jak będziemy prowadzić prace?

W związku z inwestycją, przed Wroclavią, w miejscu prowadzonych prac, zostaną wydzielone specjalne strefy. Zależy nam na szybkim i sprawnym przeprowadzeniu modernizacji wejść, dlatego prace odbywać się będą również w godzinach nocnych. Dbając o naszych najemców, gości i sąsiadów, natężenie robót o większej uciążliwości przewidziane jest w godzinach przedpołudniowych, wieczorem oraz w nocy będziemy natomiast prowadzić prace ciche.

Dlaczego wymieniamy drzwi?

Z roku na rok popularność naszego centrum rośnie. Odwiedza nas coraz więcej gości, co bardzo nas cieszy. W 2023 r. zanotowaliśmy łącznie aż 17,5 mln wizyt. To wzrost o 1,5 mln w porównaniu z rokiem 2022 oraz o 1,3 mln w odniesieniu do okresu sprzed pandemii (2019 r.).

Zmieniamy się z myślą o naszych klientach i w odpowiedzi na ich potrzeby.