Podcasty Westfield Good Festival
Od zrównoważonej mody, przez recycling i upcycling, po dbałość o swój mentalny well-being i celebrowanie codzienności. Centrum handlowe Westfield Arkadia zaprasza do wysłuchania podcastu „Westfield Good Festival”.

Podcasty zostały nagrane w specjalnej strefie na terenie centrum handlowego Westfield Arkadia podczas „Westfield Good Festival”. Rozmowy z gośćmi prowadzi Dominika Lenkowska-Piechocka z Who Will Save The Planet. Zapraszamy do odsłuchania podcastów na kanale YouTube Westfield Arkadia.
#1 „Ja to kupuję” – o odpowiedzialności społecznej centrów handlowych
Jak angażować i inspirować pracowników, by chętniej podejmowali działania na rzecz zrównoważonego rozwoju? Czy centrum handlowe może inspirować do bardziej świadomych zakupów? Na te i inne pytania odpowiada Filip Kryłowicz z Unibail-Rodamco-Westfield.
#2 Celebruj (nie)codziennie
Czy celebrowanie codzienności to luksus dostępny tylko dla osób z dużą ilością wolnego czasu i małą liczbą obowiązków? W rozmowie z Karoliną Sobańską rozprawimy się z tym mitem i dowiemy, jak zacząć celebrować codzienność, nawet jeśli mamy mnóstwo zobowiązań.
#3 Zaproś do domu „Zielonego Weterana”
Paweł Hajczuk z Florabo przybliży słuchaczom, na czym polega projekt „Zielony Weteran” i jak można do niego dołączyć. Porozmawiamy również o biophilic design, a tym samym zanurzymy się w temacie projektowania i otaczania się zielenią w duchu powrotu do natury.
#4 Uratowany obiad – jak nie marnować żywności?
Porozmawiamy o problemie marnowania żywności i jego wpływie na środowisko naturalne. Od Leszka Dąbrowskiego, przedstawiciela firmy Too Good To Go, dowiemy się ile żywności marnujemy, gdzie najczęściej dochodzi do marnotrawstwa i dlaczego?
#5 Zdrowo się zaczytaj
Dzięki rozmowie z Michałem Stępieniem z Fundacji „Zaczytani” dowiemy się, jak książki mogą pomóc w budowaniu lepszej relacji z samym sobą oraz z innymi, a także jak budować nawyk czytania u najmłodszych i nawiązać z nimi więź właśnie dzięki literaturze.
#6 Wchodząc w buty marki – jak znaleźć produkt zrównoważony?
Daria Czarnynoga z firmy Balagan opowie o budowaniu zrównoważonej marki. Z jakimi trudnościami zmagają się przedsiębiorcy, którzy chcą oferować produkty zgodne z wartościami zrównoważonego rozwoju? Kiedy mamy gwarancję, że dzięki wyższej cenie dostaniemy faktycznie lepszy produkt?
#7 Outfit check
– jak ubierać się świadomie?
W siódmym odcinku podcastu omówimy wyzwania związane z branżą modową, o których często nie myślimy jako konsumenci. Od Zosi Zochniak z firmy Ubrania do Oddania, dowiemy się jakie zagrożenia dla zdrowia wynikają z użytkowania nieodpowiednio wyprodukowanych ubrań.
#8 (Samo)świadomość zakupowa – nie daj się zwariować
Ania Cyklińska i Cleo Ćwiek z Fundacji „Można zwariować” opowiedzą, jaki jest związek między zakupami a samopoczuciem, jak znaleźć alternatywę dla kompulsywnych zakupów oraz jakie są sposoby na kupowanie w bardziej odpowiedzialny i przemyślany sposób.
#9 Posegregujmy wiedzę – dlaczego powinniśmy segregować odpady?h
W rozmowie z Moniką Michalską znaną jako Pani od Odpadów porozmawiamy o segregacji odpadów. Dlaczego to my, konsumenci, powinniśmy dbać o segregację, skoro to producenci dostarczają nam produkty w opakowaniach? Czy możliwe jest życie zero waste?