WESTFIELD ARKADIA PRZYJAZNA DLA ROWERZYSTÓW
Długoterminowa strategia właściciela obiektu, Unibail-Rodamco-Westfield, zakłada zredukowanie śladu węglowego o 50 procent do 2030 roku dzięki swoim działaniom względem nowo powstających oraz działających już centrów handlowych.
Jedną z dróg realizacji tejże strategii jest przyjazność centrów takich jak Westfield Arkadia względem rowerzystów. Obok zachęcania klientów do docierania do centrum środkami komunikacji miejskiej zadbaliśmy szczególnie o bogatą infrastrukturę dla jednośladów.
Przed Westfield Arkadia znajduje się stacja Veturilo licząca 35 stojaków z rowerami. Wygodnie można stąd dojechać zwłaszcza do stacji metra Dworzec Gdański, gdzie także zlokalizowana jest stacja Veturilo.
Westfield Arkadia zadbała również o możliwość bezpiecznego pozostawienia roweru przed dwoma głównymi wejściami do centrum oraz na parkingu. Na rowerzystów czeka ponad 200 specjalnych miejsc postojowych, część z nich jest zadaszona.
Parkingi rowerowe są monitorowane, jeden z nich jest strzeżony, na rowerzystów czekają ponadto trzy stacje napraw, zlokalizowane przy wejściu od ul. Słomińskiego, przy zadaszonym parkingu rowerowym oraz przy parkingu strzeżonym na poziomie -1.
Nic, tylko przesiąść się na rower, co z pewnością korzystnie wpłynie nie tylko na środowisko, ale i kondycję odwiedzających Westfield Arkadia klientów.