WIRTUALNY SPACER PO WESTFIELD ARKADIA

Westfield Arkadia dołączyła do grona obiektów, sfotografowanych w ramach programu Kolekcji Specjalnych Google Maps (Special Collects Google Maps). Dzięki usłudze Street View obecnie można odwiedzić centrum również wirtualnie, co pozwoli klientom lepiej poznać jej wnętrze.

Zdjęcia w Westfield Arkadia zostały stworzone dzięki unikalnej technologii wykorzystywanej przez Google. Wnętrza fotografowano za pomocą wózka Trolley wyposażonego m.in. w aparat, komputer, GPS i laserowy dalmierz. Dzięki zdjęciom Westfield Arkadia jest znacznie lepiej widoczna w Mapach Google, dając jednocześnie odwiedzającym narzędzie nawigacyjne, ułatwiające planowanie odwiedzin. Street View ułatwia poruszanie się po obiekcie oraz odnajdywanie salonów poszczególnych marek dostępnych w centrum.

Street View to popularna funkcja Google Maps, pozwalająca na wyświetlanie wybranych lokalizacji dzięki panoramicznym zdjęciom 360. Zadebiutowała w maju 2007 roku, ukazując pięć amerykańskich miast, pod koniec 2009 roku pokazywała już obrazy z najodleglejszych zakątków świata. Początkowo zdjęcia robione były przez kamery umieszczone na autach, z biegiem czasu wprowadzono także inne pojazdy, jak m.in. rowery, skutery, wózki, a także specjalny plecak noszony przez operatora.

W Polsce usługa Street View dostępna jest od 2012 roku. Rok później pojawił się program Zdjęć Firmowych Google Maps, dzięki któremu obejrzeć można wnętrza wybranych restauracji czy obiektów handlowych. Program Special Collects jest natomiast istotną częścią Street View, która ma spełniać funkcję swoistego wirtualnego wejścia do świata.