DARA FASHION

Dnes otvorené
Od 9:00 do 21:00

0918 521 150

DF je rodinná slovenská módna značka pre ženy, ktorá na trhu pôsobí už cez 20 rokov. Pevne veríme v udržateľný módny priemysel, šikovné slovenské ručičky a textilnú tradíciu. Kvôli tomu sú všetky modely, ktoré predávame aj nami navrhnuté, ušité v jednej krajčírskej fabrike v malebnom prostredí hôr na Severe Slovenska.

Materiály, ktoré si vyberáme do našich kolekcií sú od top výrobcov v obore, zúčastňujeme sa dva razy ročne aj na Premiere Vision v Paríži, ktorá je najstaršou a najväčšou výstavou na svete pre výrobcov odevov a skutočnou inšpiráciou mnohých módnych návrhárov. Naše odevy sú autentické, ušité s precíznosťou získanou dlhoročnou praxou a limitované počtom.

V rámci našej tvorby modely skúšame na ženách s autentickými proporciami a šijeme ich až do veľkosti 46. Držíme sa hesla Karla Lagerfelda a niekoľko tímov tvorí rôzne kolekcie, aby sa v našej predajni obliekla dcéra, matka aj babička.

HISTÓRIA

Písal sa rok 1995, keď sa Alojz Šimčisko rozhodol pokračovať v rodinnej tradícii zdedenej po krstnom otcovi a založil krajčírsku fabriku, v ktorej sa šijú výrobky dF dodnes. Samozrejme, nebolo to také jednoduché a kým sme sa vypracovali na úroveň, ktorú máme dnes trvalo to mnoho rokov. V prvom rade mesto Čadca, v ktorom sa naša dieľna nachádza, nebolo známe ako Trenčín alebo Púchov , teda módne mekky Slovenska, skôr bolo známe ako mesto pradiarov, kvôli závodom ako Slovena.

Pre Alojza nebola žiadna výzva neprekonateľná fabriku zakladal s víziou vybudovania špičkovej kvality, ktorá by sa mohla uchádzať aj o zákazky od renomovaných módnych domov zo zahraničia. Najal skúsené pracovníčky z Púchova a Trenčína, ktoré by odovzdali skúsenosti prichádzajúcej generácii krajčírok z Čadce. Napriek dobrému plánu a veľkému odhodlaniu trvalo niekoľko rokov, kým sa fabrika mohla uchádzať o zahraničné kontrakty top mien v priemysle. Počas tých rokov a o niekoľko desiatok tisíc ušitých vecí neskôr sa vo fabrike nachádzali ľudia, ktorí dokázali ušiť akýkoľvek výrobok v požadovanej kvalite.

V šití pre zahraničné značky však nebola ani unca kreativity, pretože všetko potrebné od strihu, cez materiál až po poslednú nitku a gombík vám bolo dodané. Našťastie Alojz nebol sám mal za manželku ženu s rovnakým odhodlaním a nevyčerpateľnou studnicou kreativity Darinu. Čo začalo, ako pár kúskov pre seba a pre kamarátky sa nakoniec vďaka narastajúcemu záujmu premenilo v prvý obchod v Čadci ešte bezmennej fabriky. Vlastná móda, ktorú Darina navrhovala bola stále malá časť a prevažne fabrika šila mzdovú prácu.

Ako sa fabrika rozrastala tak aj potreba mať alternatívu k mzdovej práci popri mesiacoch keď jej nebolo dostatok. S väčšími možnosťami Darina začala rozmýšľať aj nad založením vlastnej značky a rozšírením predajní do ďalších miest. Z tohto nápadu vznikla značka d´Fashion, ktorá reflektovala potrebu zbaviť sa nálepky výrobnej značky a vytvoriť modernú značku, ktorá vie čo sa nosí vo svete.

Udalosti nabrali rýchly spád v roku 2003 krstil značku dF vynikajúci herec Marián Zednikovič a v roku 2006 už stál prvý obchod v modernom nákupnom centre v Nitre. Krízu v roku 2009 fabrika rodiny Šimčisko ustála, aj keď s obrovským úsilím, keďže sa celý mzdový trh buď prepadol alebo odišiel za lacnejšími alternatívami v Ázii. Podarilo sa to aj vďaka druhému obchodu otvorenému na konci roka 2009 v najstaršom obchodnom centre na Slovensku, Poluse. Značke dF sa podarilo nielen krízu ustáť, ale sa aj presadiť a vytvoriť si klientelu na najväčšom ihrisku v Bratislave. Popritom zvláda aj postupný prechod do rúk už druhej generácie rodiny, čím sa v skutku značka dF stáva firmou rodinnou.

Posledným počinom bolo okrem otvorenia tretieho obchodu značky v modernom centre Bory Mall, taktiež nadviazanie spolupráce pri tvorbe limitovaných kolekcií s jedným z popredných tvorcov v oblasti módy Borisom Hanečkom.

OTVÁRACIE HODINY

  • pondelok· Od 10:00 do 21:00
  • utorok· Od 10:00 do 21:00
  • streda· Od 10:00 do 21:00
  • štvrtok· Od 10:00 do 21:00
  • piatok· Od 10:00 do 21:00
  • sobota· Od 9:00 do 21:00
  • nedeľa· Od 9:00 do 21:00
Zobraziť viac
Title

KATEGÓRIE