COSTA COFFEE

Letní pecky v Costa Coffee

ORANGE ESPRESSO

Espresso s pomerančovým sirupem je kombinací, která vám nabídne nové chuťové dimenze. Nemusíte před ní zavírat oči, budete totiž překvapeni, jak skvěle chutná. Zvlášť když ji doplníme hořkosladkým tonikem anebo kokosovým nápojem.

První z novinek je Orange Espresso Tonic, které spojuje naše espresso s kvalitním pomerančovým sirupem a tonikem na ledu. Nápoj podáváme ve sklenici primo velikosti tak, že na dno dáme kostky ledu, které zalijeme pomerančovým sirupem, přes další ledové kostky nalijeme tonik a jako třetí vrstvu opatrně přilijeme jednoduché espresso tak, aby zůstalo oddělené a nemísilo se s tonikem. Výsledkem je atraktivní tříbarevný nápoj, v němž se snoubí vůně kávy se sladkou chutí pomeranče a hořkosladkou tečkou v podobě toniku.

 Orange Coconut Espresso Tak tohle je zvláštní kombinace, nejspíš si říkáte… Ale rozhodně jí dejte šanci! Okouzlí nejen všechny milovníky kávy s mlékem a příchutí. Orange Coconut Espresso je ledový nápoj obsahující naše klasické espresso, kokosový nápoj Alpro, který je alternativou ke kravskému mléku, a náš pomerančový sirup. Na dno primo sklenice dáme kostky ledu, přelijeme je pomerančovým sirupem, přes další led přidáme kokosový nápoj a navrch opatrně nalijeme espresso. Výsledkem je vizuálně dokonalý nápoj o třech vrstvách. Svěží a chuťově nezapomenutelný. Stavte se v jedné z poboček Costa Coffee, pohodlně se usaďte Pokračování z titulní strany uvnitř kavárny (nebo za slunného počasí na zahrádce u některých z našich kaváren), zavřete oči a zasněte se… Nemáte zrovna dnes chuť na něco nového, neobvyklého, co potěší vaše chuťové pohárky a příjemně naladí váš den? Pak je tou pravou volbou káva s pomerančem! Nejste-li zrovna připraveni na sladkou chuť pomeranče, nevadí – v nabídce máme i standardní ledové Espresso Tonic bez příchuti, s plátkem citronu navrchu. Silné a hořké, které vás pořádně nakopne.

 

REFRESHER

Refresher: ledové osvěžení plné ovocných chutí Zaženou žízeň a postarají se o váš „refresh“. Představujeme vám naše svěží přírodní limonády plné ovocných chutí, podávané na ledu! Máme je hned ve dvou variantách: jahoda & jablko a broskev & marakuja. Refresher jahoda & jablko je vyrobený z ovocné (jablečné a ananasové) šťávy, kterou jsme doplnili extraktem ze zelené kávy, dochutili jahodovým a aloe vera přírodním sirupem a na závěr ozdobili celými plátky sušených jahod. A má méně než 100 kalorií! Naše novinka Refresher broskev & marakuja je připravený z ovocných šťáv, kokosové vody, extraktu ze zelené kávy a na povrchu je sypaný kousky lyofilizovaných broskví. Oba nápoje obsahují pouze přírodní ingredience bez konzervantů. Podáváme je na ledu, ve třech velikostech.

 

COLD BREW

Kávová limonáda je trend, který bezesporu patří k teplým jarně- -letním dnům. Osvěží a zároveň nakopne. Ochutnejte naši Cold brew malinovou limonádu, která si vás získá nejen svým atraktivním vrstveným vzhledem, ale především svou chutí, připomínající maliny v hořké čokoládě. Podáváme ji ve sklenici, na jejíž dno nalijeme kvalitní malinový sirup, na něj poklademe kostky ledu, přidáme hořkosladký tonik a zalijeme naší kávou cold brew. Tu získáme dlouhým louhováním namletých kávových zrn ve studené vodě po dobu až 20 hodin. Díky pomalé extrakci má káva vyšší obsah kofeinu, ale zároveň nižší kyselost, a tak je ve výsledku jemnější a sladší. Kombinace silné kávy, hořkého toniku a sladké ovocné šťávy je přímo dokonalá!

Dáváte přednost ledové kávě bez příchuti? Dejte si Cold brew klasik a poznejte čistou chuť silné kávy na ledu anebo Cold brew s mléčnou pěnou, která nápoj příjemně zjemní. Všechny cold brew nápoje prodáváme za zvýhodněnou cenu.

 

OVOCNÉ ŘEZY

Když přijde chuť na sladké, nelze jí odolat. Zvlášť když vás z vitríny hypnotizují takové lahůdky, jako jsou naše ovocné řezy. Vyznačují se dokonale měkoučkým a nadýchaným piškotem, proloženým lahodným krémem, a bohatou vrstvou ovoce v želé na povrchu. V nabídce máme jahodový a broskvový. V něčem se však zásadně liší od běžných dortů, ačkoli chuťově rozdíl nepoznáte – jsou bezlepkové a se sníženým obsahem laktózy. Na jejich výrobu jsme použili rýžovou mouku, která je přirozeně bez lepku, a do náplně mléčné výrobky s redukovanou laktózou. Hádáte tak správně, že vám představujeme odlehčené dezerty, za jejichž přípravou stojí náročná (v případě odstraňování laktózy) a precizní práce s vybranými surovinami, tak aby nedošlo ke kontaminaci lepkem. To vše proto, aby si naše ovocné řezy mohli vychutnat i hosté trpící celiakií nebo intolerancí mléčného cukru. Doporučujeme je však k ochutnání každému z vás jako potěšení bez výčitek