Spacery z Wroclavią 2024: Chodź z nami w miasto!

Wrocław to miasto spotkań – a we Wroclavii lubimy spotkania, zwłaszcza przy okazji naszych tradycyjnych, letnich spacerów. W tym roku umożliwiamy poznawanie tajemnic i uroków Wroclavia zwłaszcza tym, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia oraz dostosowania planu spaceru do ich szczególnych potrzeb i możliwości. Będzie więc „krasnoludkowy” spacer dla rodzin z dziećmi, wyprawa meleksami dla seniorów oraz spacer w języku zarówno polskim, jak i angielskim oraz ukraińskim. Sprawdźcie, kiedy i jak możecie przyłączyć się do jedynego w swoim rodzaju zwiedzania pięknego i fascynującego Wrocławia!

Przed nami cztery wyjątkowe, lipcowe soboty. Na każdą zaplanowaliśmy wyprawę, która z pewnością zapadnie uczestnikom w pamięć. Oprócz najlepszych wrocławskich przewodników i ich autorskich programów zwiedzania, na uczestników będą czekać przygotowane przez Wroclavię upominki. Jakie dokładnie spacery przygotowaliśmy na tegoroczne lato?

 

Spacer nr 1 – Dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnościami!

Ile z Breslau pozostało we Wrocławiu? Spacer po mieście duchów.

Po II Wojnie Światowej usuwano z Wrocławia pozostałości niemieckiej historii miasta. Skuwano symbole, zamalowywano szyldy... Ta część dziejów miasta miała zniknąć ze świadomości mieszkańców. Mimo to, ślady dawnego Breslau wciąż można znaleźć w wielu miejscach, a zaprowadzi nas do nich Maciej Wlazło – bard zakochany w historii Wrocławia i Dolnego Śląska, autor wielu programów i audycji dotyczących historii regionu, inicjator stworzenia mapy niemieckich szyldów, inskrypcji i przedwojennych epigrafów, które zachowały się do dziś w naszym mieście.

Zapisy: Tak

Termin: 6 lipca

Miejsce rozpoczęcia: Wroclavia, przed wejściem głównym przy dębie

Miejsce zakończenia: Muzeum Etnograficzne przy ul. Traugutta 111

Czas trwania: ok. 2 godziny

Limit uczestników: 30 osób

Godzina rozpoczęcia: Cztery grupy kolejno o 9:00, 12:00, 15:00 oraz 18:00.

Wycieczka nr 2 – Dla rodzin z dziećmi

Krasnoludki opanowały Wrocław. Pomagaj Pomagajkowi!

Gdzie ukrył się smok na Placu Solnym? Jak anioły uratowały wieże kościoła? I co przeskrobał Mikołaj Kopernik? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padną podczas spaceru dla rodzin z dziećmi, rozbudzając ciekawość i kreatywność spacerujących milusińskich. Wycieczka obejmująca najpiękniejsze zabytki Starego Miasta i będzie pełna wyjątkowych miejsc, wciągających opowieści i tajemniczych zagadek. A na koniec – krasnalowi quiz z nagrodami!

Zapisy: Nie

Termin: 13 lipca

Miejsce rozpoczęcia: Rynek, Fontanna Niedźwiadek przy Starm Ratuszu

Miejsce zakończenia: Wroclavia

Czas trwania: ok. 1,5 – 2 godziny

Limit uczestników: 4 grupy po około 30 osób

Godzina rozpoczęcia: 11:00

Trasa: Rynek, Plac Solny, Kościół Św. Elżbiety, kamieniczki Jaś i Małgosia, Stare Jatki, dawne Więzienie Miejskie, Plac Uniwersytecki, Most Tumski, Kościół Marii Magdaleny.

 

Wycieczka nr 3 – Dla seniorów  (TRANSPORT MELEKSAMI)

Pamiętasz stację CPN? Uroki PRL. Wycieczka po Wrocławiu z czasów komunizmu

Lata 60’, 70’ i 80’ to nie tak znowu odległa przeszłość, która odcisnęła silne piętno na stolicy Dolnego Śląska. Dla wielu naszych drogich seniorów to czasy młodości i pięknych wspomnień związanych z Wrocławiem. Czas więc ożywić tych wspomnień czar dzięki wyjątkowej – i co istotne, wygodnej – podróży. Na trasie przejazdu nie zabraknie tak kultowych miejsc jak kawiarnia „Witaminka” czy trzonolinowiec przy ul. Kościuszki. 

Zapisy: Brak miejsc

Termin: 20 lipca

Miejsce rozpoczęcia: strefa Kiss&Ride pod Wroclavią, przy ul. Joannitów

Miejsce zakończenia: Wroclavia

Czas trwania: ok. 2 godziny

Limit uczestników: 2 grupy po 48 osób

Godzina rozpoczęcia: grupa nr 1 – start o 10:00, grupa nr 2 – start o 13:00

Trasa: Rynek i okolice, Uniwersytet Wrocławski, Mosty Piaskowe i Promenada Staromiejska, osiedle „Sedesowców”, trzonolinowiec przy ul. Kościuszki, Dworzec Główny PKP, ul. Świdnicka.

 

Wycieczka nr 4 – Dla wszystkich, w tym również osób anglo- ukraińskojęzycznych

Dobrze mieszkać razem. Wrocław w pigułce

Mieszkańcy Wrocławia zawsze tworzyli wielobarwną mieszankę narodowości. W ostatnich latach jej znaczącą częścią stały się osoby z Ukrainy oraz z innych krajów, mocno wspierające rozwój naszego miasta. Te, które chcą dokładniej poznać jego historię i najciekawsze miejsca, serdecznie zapraszamy na wycieczkę, podczas której oprócz 3 przewodników w języku polskim obecnych będzie 3 tłumaczy na język ukraiński oraz jeden przewodnik anglojęzyczny.   

Zapisy: Nie

Termin: 27 lipca

Miejsce rozpoczęcia: Wroclavia, przed wejściem głównym przy dębie

Miejsce zakończenia: Ostrów Tumski

Czas trwania: ok. 2 godziny

Limit uczestników: 4 grupy po ok. 30 osób

Godzina rozpoczęcia: 11:00

Trasa: Rynek – Stary Ratusz, Pręgierz, Plac Solny, Kościół Św. Elżbiety, Stare Jatki, dawne więzienie miejskie, Uniwersytet Wrocławski, Pomnik Szermierza, ogród Ossolineum, Hala Targowa, Mosty Piaskowe i Promenada Staromiejska nad Odrą, Most Tumski, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Kościół Św. Krzyża, Kościół Św. Idziego.

Regulamin spacerów znajduje się pod linkiem.

Spacery z Wroclavią 2024: Chodź z nami w miasto!Spacery z Wroclavią 2024: Chodź z nami w miasto!