STACJE ŁADOWANIA AUT ELEKTRYCZNYCH

Westfield Mokotów udostępnia w swojej przestrzeni stacje ładowania aut elektrycznych. Wszyscy Klienci działający w myśl proekologicznych zasad mogą korzystać z tej usługi w specjalnie wydzielonych miejscach parkingowych, zlokalizowanych na poziomie 2B (wjazd od ul. Rodziny Hiszpańskich).

W trosce o komfort gości, którzy przyjeżdżają do Westfield Mokotów samochodami elektrycznymi, udostępniono miejsca parkingowe wyposażone w specjalne stacje zasilające baterie w tego typu pojazdach, należące i obsługujące przez firmę GreenWay Polska. Dzięki temu, klienci mogą swobodnie skorzystać z oferty handlowo-usługowej i rozrywkowo-gastronomicznej, podczas gdy ich auto będzie się ładowało.

Jak działają stacje w Westfield Mokotów?

Z myślą o ochronie środowiska w trosce o auta elektryczne naszych Klientów udostępniamy łącznie 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych, które umożliwiają jednoczesne ładowanie się aż 13 pojazdom.

Opis stacji:

  • Ładowarka #1 moc ładowania do 90 kW. Dostępne złącza CCS, CHAdeMO, Typ 2
  • Ładowarka #2 moc ładowania do 22 kW. Dostępne złącza 2xTyp2
  • Ładowarka #3 moc ładowania do 22 kW. Dostępne złącza 2xTyp2
  • Ładowarka #4 moc ładowania do 22 kW. Dostępne złącza 2xTyp2
  • Ładowarka #5 moc ładowania do 22 kW. Dostępne złącza 2xTyp2
  • Ładowarka #6 moc ładowania do 22 kW. Dostępne złącza 2xTyp2

O ile możemy zwiększyć zasięg naszego auta podczas godzinnych zakupów?

Czas ładowania jest zależny od wielu czynników, takich jak stan naładowania baterii pojazdu, jego pojemności, czy też możliwej mocy przesyłowej.

Znając parametry naszego pojazdu, możemy wyliczyć czas, z jakim zostanie on naładowany przy pomocy poniższego wzoru:

Czas ładowania = pojemność akumulatora / moc ładowania

Zakładając zatem, że nasz pojazd posiada baterię o pojemności 50 kWh, a stacja ładowania oferuje moc do 22 kW, które bateria jest w stanie przyjąć, wówczas w godzinę zyskamy 110 km zasięgu.

Należy również pamiętać że czas ładowania baterii w aucie radykalnie zwalnia od 80% jej napełnienia ze względu na ochronę samej baterii.

Instrukcja obsługi:

  1. Podłącz właściwy przewód do samochodu
  2. Aby rozpocząć ładowanie, przyłóż kartę RFID do czytnika znajdującego się na stacji ładowania, następnie wciśnij przycisk “Start” na stacji ładowania”.
  3. Aby zakończyć ładowanie, ponownie przyłóż kartę RFID do czytnika znajdującego się na stacji ładowania.