„Godziny ciszy” i plecaki sensoryczne dla osób w spektrum autyzmu

Z myślą o klientach wysoko wrażliwych na bodźce dźwiękowe i wizualne centrum handlowe Wroclavia wprowadziło „Godziny ciszy”. Będą one obowiązywały w każdy poniedziałek w  godz. 18.00-20.00. Zapraszamy także do wypożyczenia plecaka sensorycznego.

Jak wyglądają „Godziny ciszy” w naszym centrum?

Przede wszystkim będzie to czas, w którym w miejscach, gdzie będzie to możliwe, wyciszymy muzykę i przygasimy światła. A wszystko po to, by osoby w spektrum autyzmu i te bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne czuły się komfortowo podczas zakupów. „Godziny ciszy” we Wroclavii obowiązują w poniedziałki w godzinach 18.00-20.00.

Co znajdziesz w plecaku sensorycznym?

Poza „Godzinami ciszy” Wroclavia udostępnia także akcesoria sensoryczne. Klienci mogą wynająć z recepcji plecaki, w których znajdą słuchawki wygłuszające, piłeczki antystresowe i gadżety pop it. Zadaniem słuchawek jest wytłumienie dźwięków z  otoczenia, a zabawki sensoryczne sprawdzą się w sytuacjach wymagających zmniejszenia napięcia lub przekierowania uwagi. Mamy nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom osoby wysoko wrażliwe na bodźce zewnętrzne będą mogły w bardziej komfortowy sposób spędzić czas w naszym centrum.

Regulamin dotyczący „Godzin ciszy” i zasad korzystania z akcesoriów sensorycznych jest dostępny TUTAJ.

„Godziny ciszy” i plecaki sensoryczne dla osób w spektrum autyzmu„Godziny ciszy” i plecaki sensoryczne dla osób w spektrum autyzmu