Vogue Talents w Westfield Mokotów

W przestrzeni Westfield Mokotów MSKPU prezentuje prace wyróżnione w międzynarodowej selekcji Vogue Talents!

Od 9 lutego do 5 kwietnia, w przestrzeni The Designer Gallery, na pierwszym piętrze Westfield Mokotów, podziwiać można projekty utalentowanych absolwentek Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru – Magdaleny Czamary i Julii Fusieckiej. Prezentowane prace zostały docenione w ramach międzynarodowego projektu Vogue Talents, pod kuratelą Anny Wintour i Sary Maino.

Projekty Magdaleny Czamary pochodzą z jej dyplomowej kolekcji „Emotions”, pokazującej świat kolorów jako wibrującą energię, która ma istotny wpływ na nasze emocje. Prace zostały wykonane własnoręcznie, dlatego też stworzenie całości zajęło artystce kilka miesięcy. Wszystkie zdobienia, dodatki, hafty czy pikowania to samodzielna praca projektantki.

Kolekcja Julii Fusieckiej The Court, Court n.1. powstała dzięki pasji projektantki do tenisa, który trenowała od dziecka. Zawsze inspirowały ją obecne na korcie stroje, a tenis uważa za jedną z najelegantszych dyscyplin sportu.

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru jest jedną z najważniejszych i najczęściej nagradzanych placówek kształcących projektantów ubioru i kostiumów w Polsce. To też jedyna polska szkoła mody, która aż trzykrotnie została wyróżniona przez międzynarodową edycję VOGUE Talents. Od 17 lat jest liderem w edukacji z zakresu sustainable design w branży odzieżowej. MSKPU to kolebka sław – jej absolwentkami są – między innymi ceniona na świecie projektantka Magda Butrym, której projekty nosiły takie gwiazdy jak między innymi Andie McDowell, Margot Robbie czy Lady Gaga oraz Katarzyna Konieczka, która również ubiera Lady Gagę oraz, ostatnio, Madonnę.

Czym jest Vogue Talents?

To wydawany od 10 lat dodatek do włoskiej edycji Vogue'a, powstający z myślą o najzdolniejszych młodych projektantach z całego świata, a także placówkach artystycznych, które wspierają ich rozwój. Do publikowanego wraz z septembre issue dodatku wybierane są wyłącznie najlepsze, ściśle wyselekcjonowane projekty, które zdobyły uznanie redakcji „biblii mody”.

Zapraszamy!