Menstruacja - zwykła sprawa. Wspólna akcja Westfield Mokotów i Fundacji Akcja Menstruacja

Westfield Mokotów od lat włącza się w życie lokalnej społeczności, starając się aktywnie wspierać ją w różnorodnych, ważnych tematach. Tym razem, we współpracy z Fundacją Akcja Menstruacja, postanowiliśmy zorganizować kampanię „Menstruacja – zwykła sprawa”, mającą na celu normalizację tematu związanego z miesiączkowaniem, który ciągle bywa postrzegany jako wstydliwy a wręcz tabu.

W ramach wspólnej akcji w dwóch liceach na Mokotowie: XLIII LO im Kazimierza Wielkiego i LXV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. J. Bema, a także w Domu Kultury KADR pojawiły się dyspensery Heyday z bezpłatnymi środkami menstruacyjnymi – podpaskami i tamponami. We wszystkich tych miejscach znaleźć również można plakaty informacyjne oraz ulotki edukacyjne z podstawową wiedzą na temat prawidłowego dbania o siebie w czasie okresu.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do podniesienia komfortu kobiet w naszym najbliższym sąsiedztwie a także to tego, że temat menstruacji w końcu zacznie być traktowany jak zwykła sprawa.