GALERIA WILEŃSKA DLA PRAGI

Galeria Wileńska od początku swego istnienia integruje się z życiem dzielnicy i jest otwarta na potrzeby jej mieszkańców. Aktywne uczestnictwo Galerii w życiu Pragi to przejaw zaangażowania centrum w szereg zintegrowanych działań, od lat prowadzonych na prawym brzegu Wisły.

W wyniku stałej współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ oraz innymi praskimi partnerami Galeria Wileńska aktywnie włącza się w praskie wydarzenia, m.in. takie jak Noc Pragi czy Otwarta Ząbkowska. W 2019 roku galeria wraz z urzędem zorganizowała niezwykle uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, angażujące wiele lokalnych instytucji i działaczy. Wspólnie z Fundacją Twoja Pasja organizowaliśmy wystawę zdjęć wykonanych przez dzieci i młodzież z Pragi. Wspieramy lokalne Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci w działaniach pomocowych, współpracujemy z praskimi szkołami, propagujemy czytelnictwo i zbieramy książki wraz z Fundacją Zmiana.

Szczególnie cieszymy się ze ścisłej współpracy z Warszawskim ZOO, w którym mieszka nasza urocza podopieczna – szympansica Kimberly. Osoby odwiedzające ogród zoologiczny mogą liczyć na bezpłatny parking w naszym centrum. Wspólnie z ZOO przygotowujemy konkursy, wystawy i wydarzenia dla dzieci i dorosłych.

Mieszcząca się w sercu dzielnicy Galeria Wileńska to naturalne miejsce aktywności mieszkańców. Zapraszamy więc klientów do wzięcia udziału w warsztatach, cyklach wydarzeń, konkursach czy akcjach specjalnych, które organizujemy zawsze we współpracy z lokalnymi firmami, instytucjami czy fundacjami.

Wileńska dla Pragi