Festival udržitelnosti v Metropoli Zličín

Metropole Zličín pořádá během měsíce října na centrálním náměstí již 2. ročník festivalu, kterým se snaží přiblížit svým návštěvníkům koncept udržitelnosti, cirkulární ekonomiky a přiblížit jim praktické možnosti, jak chránit naše životní prostředí.

Tento rok se zabýváme aktuálním tématem RECYKLACE, konkrétně 5R přístupy (z angl.): Refuse, Reduce, Reuse, Repair, Recycle.

 

Od 2. do 29. října 2023 od 9:00 do 21:00 představíme návštěvníkům možnosti snižování odpadu formou sběru PET lahví, nápojových kartonů a plechovek pomocí automatu od společnosti Tetra Pak. Tím, že přinesete do automatu nápojový karton, se můžete zapojit do soutěže o elektrickou koloběžku v hodnotě 22.000 Kč! Více informací ZDE. Dne 31. 10. vylosujeme výherce.

Nebude chybět ani tradiční výstava. Letos to jsou produkty z recyklovaných PET lahví pod taktovkou neziskové organizace Plastenco, které byly součástí expozice Reborn Design a na Designbloku, a dále výstava REkrabička-Rekelímek, podporující použití vratných a znovupoužitelných obalů.

Celý měsíc na vás také čeká stánek Cirkulo, který nabídne prodej značkového oblečení, které okouzlí svou jedinečností. Jedná se totiž o oblečení z nevyužitých prvotřídních látek od českých textilek, ze kterých šijí nadčasovou módu, a to tedy cirkulárně, udržitelně a lokálně.

Od 14. do 15. 10. od 10:00 do 18:00 představíme široké veřejnosti tzv. SWAP, neboli výměnu oblečení, doplňků, hraček a knih.

Dne 14. 10. od 14:00 do 18:00 si na workshopech/dílničkách budete moci vyzkoušet upravit si vlastní oblečení pomocí techniky výšivky, našívání či malování na předem připravené šablony, výrobu náušnic z PET lahví, nebo také 3D tisk, kdy Vám obsluha vytiskne Vámi načrtnutý jednoduchý přívěšek z PET recyklátu tzv. filamentu.

Od 21. do 22. 10. od 9:00 do 21:00 se můžete těšit na oblíbený Second-hand MOMENT, neboli prodej oblečení z druhé ruky. Tato obecně prospěšná společnost se snaží měnit pohled na oblékání, protože každá přeplněná skříň je vlastně budoucí textilní odpad. Vrací krásné kousky do oběhu, aby jejich nákupem zákazníci šetřili omezené zdroje naší planety. Cirkulují oblečení, aby móda byla udržitelná a prospěšná. Výtěžek z prodeje navíc podporuje 6 českých neziskových organizací.

Od 19. do 22. 10. od 9:00 do 21:00 se koná již každoroční slevová akce, a to pouze v Metropoli Zličín, tzv. Slevová knížka s kupóny. Jedná se o velmi očekávanou akci jak mezi zákazníky, tak mezi obchodníky. Loni jsme našim zákazníkům dokázali nabídnout slevy ve 45 prodejnách! Společně s obchodníky jsme tak vytvořili velmi lákavý víkend plný slev.

Více informací na www.podzimvmetropoli.cz

 

Zastavte se v Metropoli Zličín během října a zapojte se do zajímavého programu!