Los naszej planety nie jest nam obojętny.

Wiemy jak ważna jest codzienna dbałość o środowisko i życie w zrównoważony sposób. W trakcie Westfield Good Festival, pokażemy Ci, że małymi krokami możesz robić rzeczy dobre dla naszej planety, które przyniosą pozytywną zmianę dla wszystkich. W dniach 22-30 kwietnia zapraszamy do Westfield Mokotów na inspirujące spotkania, warsztaty i dyskusje w temacie mody i zrównoważonego rozwoju.

Niezależnie od tego, czy jesteś już eko-ekspertem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z eko-nawykami, Westfield Good Festival to wydarzenie dla Ciebie!
O MODZIE EKO!
STREFA WYKŁADÓW
(Warsaw Concept Store, poziom +1)
Zapraszamy na wykłady ekspertów, które dla wszystkich miłośników mody wrażliwych na jej oddziaływanie na środowisko będą solidną dawką wiedzy, ale też niepowtarzalną okazją do rozmów. Wybierz temat, który interesuje Cię najbardziej lub zapisz się na wszystkie trzy spotkania. Zapraszamy 22 kwietnia od 11.00 do Warsaw Concept Store na poziomie 1.
MODA CYRKULARNA
22.04, 11:00
Wykład poprowadzi dr Magdalena Płonka z Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru i Kostiumografii. Obowiązują zapisy.
EKOLOGIA W MODZIE
22.04, 12:15
Wykład poprowadzi Ewa Polkowska z Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru i Kostiumografii. Obowiązują zapisy.
SLOW FASHION
22.04, 13:30
Wykład poprowadzi Dorota Wolff.
Obowiązują zapisy.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW
(strefa na parterze)
KWI
22
10:00 - 14:00
Tip & tricks pielęgnacji. Warsztaty z marką Kiehl's
Idealna eko-pielęgnacja dopasowana do potrzeb twojej skóry! Dedykowane warsztaty, podczas których odkryjesz tajemnice składników aktywnych z ekspertami marki Kiehl’s. Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja? Jak prawidłowo aplikować produkt? Składniki naturalne czyli jakie? Tips & tricks pielęgnacji! Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ
KWI
22
14:30
Rozmowa na temat fenomenu vintage
W czym tkwi prawdziwa siła vintage? Czym jest vintage ? Skąd rosnące zainteresowanie vintage w Polsce?  Praktyczne porady i dyskusja na temat zjawiska. Zapraszamy!
KWI
22
15:30 - 18:30
Wegański makijaż. Warsztaty makijażowe z Magdą Atkins
Unikalne spotkanie warsztatowe poświęcone wegańskiemu makijażowi.  Czym jest wegański makijaż, jak go wykonać? Praca z kosmetykami i nauka make up w najlepszym wydaniu. Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
25
16:00 - 20:00
Złap oddech!  Warsztaty malowania toreb z marką Tatuum
Malujemy farbami na lnianych torbach z Agatą Madejską! Do wykorzystania gotowe szablony lub… Twoja wyobraźnia. Z pomocą ekspertki pomożemy stworzyć oryginalne torby i przenieść na tkaninę Twoje pomysły! Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
26
15:00 - 18:00
Aranżacja zieleni w domowej przestrzeni. Warsztaty z Florabo
Jak dobrać rośliny zielone do domu? W trakcie spotkania dowiesz się  m.in. dlaczego warto mieć rośliny zielone w domu? Jak dobrać je do poszczególnych pomieszczeń? Które rośliny nie służą naszym czworonogom? Poznasz też 10 najprostszych roślin w uprawie. Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
27
16:00 - 20:00
Woda to życie!  Warsztaty z  marką Biotherm
W trakcie spotkania dowiesz się m.in. czy i jak zmiana klimatu wpływa na morza, oceany? Jak życie na powierzchni wpływa na życie pod wodą? Co możemy zrobić oddolnie by dbać o wody w naszej okolicy? Na zakończenie spotkania quiz z nagrodami od marki Biotherm. Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
29
11:30 - 19:00
Warsztaty: Odkryj na nowo swoją szafę
Zostań swoją osobistą stylistką. Spotkanie w przestrzeni Warsaw     Concept Store (poziom 1). Spotkanie poprowadzi stylistka Jola Czaja. Zabierz ze sobą do 8 ubrań, które lubisz a co do których nie jesteś pewna czy są dla Ciebie. Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
28
10:00- 17:00
Odkryj nowe kuchenne przestrzenie z IKEA
Niekiedy małe zmiany robią dużą różnicę. Sprawdź swoją wiedzę na temat zrównoważonego życia w domu. Baw się, rywalizuj i odkryj sprytne kuchenne metody dobre dla Ciebie i dla Planety. Warsztaty w formie gry i rywalizacji grupowej. Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
29
11:00 - 16:30
Kuchenne zero waste z IKEA i Sylwią Majcher
Poznaj autorskie przepisy na niemarnowanie jedzenia. Uczestnicy warsztatów poznają ideę zero waste oraz fakty i mity na temat gotowania bez resztek. Prowadząca podpowie na co zwracać uwagę podczas zakupów i jakie produkty warto wybierać, a przede wszystkim jak przechowywać i przygotowywać żywność, żeby jej nie marnować i zadbać o oszczędności w domowym budżecie. Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ!
KWI
30
10:00 - 17:00
Warsztaty dla młodych projektantów z IKEA
Zaprojektuj i wykonaj własnoręcznie mały mebel z kartonu i zabierz go do domu. Zapraszamy najmłodszych twórców na warsztaty projektowania mebli IKEA, gdzie poznają kultowe wzory i produkty, a na ich podstawie wykonają swój własny projekt. Stworzone podczas warsztatów kartonowe mebelki zabiorą ze sobą do domu. Warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat.

ZAPISZ SIĘ!
WYSTAWY I STREFY STAŁE FESTIWALU
KWI
22-30
Moda na recykling - prezentacja projektów Anny Kubisz
Moda na Recycling, to ogólnopolski projekt ekologiczny, którego celem jest edukacja w zakresie prawidłowego postepowania z elektroodpadami.
Projektantka Anna Kubisz daje im drugie życie, tworząc niezwykłe kostiumy, które przypominają artystyczne instalacje. Wystawa prac zorganizowana jest we współpracy z Europejską Platformą Recyklingu. Prace pokazujemy w przestrzeni The Designer Gallery w części nieopodal salonu Peek & Cloppenburg.
KWI
22-30
Wystawa ubrań z recyklingu. Prace uczniów i absolwentów MSKPU.
Finał konkursu zorganizowanego we współpracy z MSKPU – Międzynarodową Szkołą Kostiumografii i Projektowania Ubioru.
Jest to kontynuacja współpracy Westfield Mokotów z MSKPU tym razem mająca na celu promowanie mody zrównoważonej i edukacji w zagadnieniach z nią związanych. Prace pokazujemy w przestrzeni The Designer Gallery w części nieopodal salonu Peek & Cloppenburg.
KWI
22-30
Strefa porad Florabo
Westfield Mokotów nie zapomina również o miłośnikach zieleni. Wiosenne porządki to czas przeglądu zawartości nie tylko szaf, ale też domowych doniczek i niejednokrotnie decyzja o losach naszych roślin. W strefie prowadzonej przez Florabo klienci mogą oddać swoją roślinę „do wyleczenia” w ramach „Akcji reanimacji”. Za każdą przekazaną roślinę otrzymać można sukulent w prezencie (maksymalna liczba sukulentów dla jednej osoby - 3).

 

Strefa Florabo jest czynna od 22 do 30 kwietnia w godzinach 10.00 - 22.00
KWI
22-30
Zbiórka ubrań w strefie Ubrania do Oddania
Niepotrzebne ubrania będzie można oddać (i otrzymać w zamian sadzonkę hiacynta) w specjalnie zaaranżowanej wraz z Ubrania do Oddania przestrzeni. Co ważne, dochód ze zbiórki ubrań będzie przeznaczony na projekt BE.ECO Fundacji Digital University.

 

Ubrania można oddawać od 22 do 30 kwietnia, w godzinach 10.00 - 22.00. Sadzonką hiacynta dziękujemy nawet za oddanie jednej rzeczy. Każdy z oddających może dostać maksymalnie 3 sadzonki.
NASI PARTNERZY
EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA
W Westfield Mokotów wiemy jak ważna jest codzienna dbałość o środowisko i już od wielu lat podejmujemy inicjatywy związane z jego ochroną.
Oszczędzamy zasoby
W Westfield Mokotów od lat staramy się robić jak najwięcej na rzecz zrównoważonego rozwoju, systematycznie wprowadzając proekologiczne rozwiązania. Istotnym wsparciem w tym zakresie jest między innymi system inteligentnego zarządzania zużyciem energii, a także systemy zarządzania budynkiem, które zapewniają stały monitoring wentylacji, ogrzewania, klimatyzacji, oświetlenia, zużycia wody, co pozwala na bieżące dostosowywanie do rzeczywistych potrzeb, a przez to zmniejszenie wykorzystania zasobów.
Zieleń i bioróżnorodoność
W Westfield Mokotów zdajemy sobie sprawę jak ważną kwestią dla przetrwania naszej planety jest bioróżnorodność. Między innymi dlatego na naszym dachu założono pasiekę, włączając się w akcję ratowania pszczół, których populacja na Ziemi zmniejsza się w zastraszającym tempie. W pasiece znajduje się 5 uli, w każdym z nich mieszka około 50.000 pszczół. Ulami i pszczołami opiekuje się Pszczelarium. Średnio z jednego ula rocznie uzyskuje się 20kg miodu, który funkcjonuje jako miód warszawski – mokotowski.
Transport i dostępność
Dzięki bardzo dobrej lokalizacji, do Westfield Mokotów z  łatwością można dojechać transportem publicznym. Przy samym centrum handlowym znajdują się przystanki kilku linii autobusowych i tramwajowych. Od najbliższej stacji metra, Wilanowska, dzieli nas tylko kilkunastominutowy spacer, a osoby przyjeżdżające spoza Warszawy mogą skorzystać ze stacji kolei podmiejskiej – PKP Warszawa Służewiec.
CERTYFIKAT BREEAM
Westfield Mokotów od 2012 roku, regularnie co 3 lata, przechodzi certyfikację BREEAM In-Use. W ramach certyfikatu oceniane są tak rozwiązania proekologiczne zastosowane w budynku jak i efektywność zarządzania obiektem. Certyfikacja przeprowadzana jest w zakresie „Asset Performance” i „Management Performance” – w obu kategoriach Westfield Mokotów w 2021 roku otrzymało wynik Excellence.