GUESS

Marka GUESS jest liderem w dziedzinie zrównoważonej mody i innowacji. Nieustanie wprowadza kolejne ekologiczne technologie i nowoczesne materiały, by tworzyć styl, któremu nie można się oprzeć.

W swojej misji tworzenia mody, która szanuje środowisko naturalne, kolekcja GUESS ECO czerpie z rozmaitych zaawansowanych technologii. Holistyczne podejście stawia na pierwszym miejscu jakość, trwałość i innowacyjność produktów. W kolekcjach męskich, damskich i dziecięcych wykorzystuje się bawełnę organiczną i tę pochodzącą z recyklingu. Ich produkcja pozwala redukować zanieczyszczenia rolnicze i odpady, tworząc naturalne materiały i niezwykle miękki denim. Repreve™ to włókna funkcyjne wytwarzane z materiałów poddanych recyklingowi, takich jak plastikowe butelki. Produkowane przez Lenzing™, przyjazne dla środowiska tkaniny Tencel™ i ECOVERO™są szczególnie popularne w kolekcjach dziecięcych. Proces barwienia Indigo Flow™ jest techniką farbowania materiałów, który wykorzystuje minimalne ilości substancji, by tworzyć doskonale wyglądające tkaniny przy minimalnym zużyciu wody i emisji odpadów. We wszystkich procesach wykorzystywana jest technologia EIM, która służy do pomiaru wpływu produkcji na środowisko i identyfikacji obszarów wymagających poprawy, pomagając GUESS w dalszych krokach w zakresie zrównoważonego rozwoju.

GUESS z każdą kolekcją kontynuuje rozwój w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości mody, jednocześnie zachowując wierność dziedzictwu marki. Droga przed nami rysuje się w jasnych barwach, ponieważ kontynuujemy optymalizację mody poprzez redukcję emisji odpadów. Łączymy się z partnerami i dostawcami, by zachęcać do przejrzystych i etycznych praktyk, a także używamy zrównoważonych materiałów i procesów produkcji. Angażujemy się w świeże pomysły, które napędzają rzeczywiste zmiany i tworzą rozwiązania dla potrzeb naszego klimatu.

Aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju GUESS lub kupić produkty z kolekcji ECO GUESS, odwiedź stronę guess.com/sustainability.