STACJE ŁADOWANIA AUT ELEKTRYCZNYCH

Ładowanie samochodów

Galeria Wileńska udostępnia w swojej przestrzeni 2 stacje ładowania aut elektrycznych. Wszyscy Klienci działający w myśl proekologicznych zasad mogą korzystać z tej usługi w specjalnie wydzielonych miejscach parkingowych, zlokalizowanych na poziomie -1.

W trosce o komfort gości, którzy przyjeżdżają do Galerii Wileńskiej samochodami elektrycznymi, udostępniono miejsca parkingowe wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych sieci GreenWay Polska. Klienci mogą swobodnie skorzystać z oferty handlowo-usługowej i rozrywkowo-gastronomicznej, podczas gdy ich auto będzie się ładowało.

Jak działają stacje w Galerii Wileńskiej?

Z myślą o ochronie środowiska w trosce o auta elektryczne naszych Klientów udostępniamy 2 stacje z dedykowanymi ładowarkami. Do każdej ze stacji, z mocą 22 kW każda z nich, mogą być podłączone równocześnie dwa auta. Czas takiej sesji zależy od stanu naładowania akumulatora oraz mocy ładowarki pokładowej zamontowanej w samochodzie elektrycznym, np. samochód posiadający ładowarkę pokładową o mocy 6.6 kW w godzinę naładuje ponad 6 kWh swojej pojemności.

Ile zasięgu auta można naładować podczas godzinnych zakupów?

Znając parametry naszego pojazdu, możemy wyliczyć czas, z jakim zostanie on naładowany przy pomocy poniższego wzoru:

Czas ładowania = pojemność akumulatora / moc ładowania

Weźmy pod uwagę ładowanie dwóch najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie, czyli Renault Zoe oraz Tesla Model 3. Dla tych samochodów, podczas godzinnych zakupów naładujemy około 22 kWh, co przekłada się na około 150 km naładowanego zasięgu.

Należy również pamiętać że czas ładowania baterii w aucie radykalnie zwalnia od 80% jej napełnienia ze względu na ochronę samej baterii.

Zapraszamy na zakupy i życzymy szerokiej drogi!

 

Instrukcja obsługi:

  1. Podłącz właściwy przewód do samochodu.

  2. Aby rozpocząć ładowania, w aplikacji znajdź ładowarkę na mapie lub zeskanuj kod QR znajdujący się nad złączem bądź przyłóż kartę RFID do czytnika.

  3. Aby zakończyć, w aplikacji kliknij Zatrzymaj lub ponownie przyłóż kartę do czytnika.

Pamiętaj o opuszczeniu miejsca postojowego po zakończeniu ładowania.

 

W przypadku wystąpienia problemów ze stacją ładowania, prosimy o kontakt z Centrum Wsparcia GreenWay dostępnym pod numerem:

+48 58 325 10 77

 

O GreenWay

Sieć GreenWay jest ogólnopolską, największą siecią szybkiego ładowania w Polsce. Do końca 2022 r. planuje liczyć 630 stacji w Polsce (850 w regionie), będąc tym samym największą siecią ładowania pojazdów elektrycznych w całym regionie Europy Wschodniej i Środkowej. W sieci GreenWay znajduje się aktualnie ponad 560 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 400. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Korzystanie z ładowarek GreenWay jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie greenwaypolska.pl lub w mobilnej aplikacji, oraz przy pomocy ładowania jednorazowego.

Ładowanie uruchamia się za pomocą aplikacji lub karty RFID. Aplikacja pozwala na niemal natychmiastowe rozpoczęcie korzystania z sieci GreenWay, bez potrzeby oczekiwania na dostarczenie karty RFID. Ponadto, po rejestracji w aplikacji klient otrzymuje pełny dostęp do jej wszystkich funkcjonalności, w tym informacji o aktualnym stanie sieci, historii ładowań, faktur i wielu innych.

Korzystanie z ładowarek sieci jest odpłatne. Cennik znajduje się na stronie internetowej firmy. Pobieranie opłat odbywa się bezgotówkowo – należność pobierana jest automatycznie z karty płatniczej klienta.