Wiosenny przegląd szafy

class="responsive"

Garderobę zmieniamy zgodnie z porami roku, które wpływają na nasz nastrój, a ten z kolei wpływa na nasze wybory modowe. Dlatego wraz ze zmianą klimatu na wiosenno-letni nasza szafa przechodzi metamorfozę. Za sezonowym przeglądem garderoby stoją najczęściej praktyczne powody, takie jak ograniczona przestrzeń w szafie i przystosowanie się do nowej pogodowej aury. Jednak nie można zaprzeczyć emocjonalnej relacji między ubraniami, kolorami a naszym nastrojem. Po szarej zimie naturalnie czujemy potrzebę otoczenia się kolorową i jasną paletą barw, czymś nowym, świeżym. Doskonale wiedzą to projektanci mody, którzy co sezon przedstawiają modowe inspiracje do tworzenia nowych kolekcji przez marki sieciowe. Poniżej kilka podstawowych rad, jak przygotować się na nowy modowy sezon.

class="responsive"
Ile ubrań należy mieć w szafie?

Nie ma złotej zasady, która mówi ile ubrań powinnyśmy mieć na przykład w sezonie wiosna/lato, a ile zimą/jesienią. Wielkość szafy to sprawa indywidualna. Niektóre kobiety wolą minimalizm, co oznacza 15 elementów garderoby i to jest absolutne maksimum. Inne zaś często kupują nowe ubrania, co sprawia, że ich garderoba stale się powiększa. Z pewnością znaczenie ma wielkość naszej szafy, co powinno nam pomóc w określeniu liczby strojów. Ścisk w garderobie z pewnością nie ułatwia przeglądania i codziennego tworzenia stylizacji.

Przed wiosenno-letnim sezonem

Za chwilę nowy sezon i stylizacje staną się lżejsze. Mniej na sobie i kolory wiosny – to lubimy! Czas uporządkować swoją szafę i zapakować w kartony zimowe ubrania: płaszcze, szaliki, czapki, wełniane swetry i sukienki, kozaki, śniegowce etc. Przejrzyj każdy element garderoby przed spakowaniem. Jeśli uznasz, że w przyszłym sezonie raczej go już nie włożysz, może warto oddać go komuś, kto z niego jeszcze skorzysta. Niechciane ubrania w dobrym stanie możesz też przynieść do sklepu charytatywnego SUE RYDER w Westfield Arkadia.

class="responsive"
Przedsezonowa lista zakupów
1. Nowe t-shirty: białe, szare i czarne to podstawa budowania stylizacji niezależnie do upodobań modowych. Poza nimi warto nabyć również nowe w kolorach proponowanych w nadchodzącym sezonie.
2. Camelowa baza: podstawowe elementy stylizacji w odcieniu zbliżonym do wielbłądziego brązu to przydatna podstawa, ułatwiająca wprowadzanie do wiosennej garderoby nowych kolorów.
3. Sneakersy: model obuwia, który wprowadza sportowy luz do każdej stylizacyjnej opcji. Warto kupić tego typu buty na wiosnę – najlepiej wybrać takie z kolorem na grubej, solidnej podeszwie.
4. Mokasyny: skórzane buty ze zgrabnie zarysowanym noskiem to klasyk, do tego złota klamra, a bez wątpienia dodamy stylu i klasy naszym nowym lookom.
5. Pasiaste wzory: cokolwiek lubisz nosić, kup przynajmniej jeden element codziennej stylizacji w paski. Ten wzór jest w modzie nieśmiertelny i trudno wyobrazić sobie ciepłe dni bez niego.
6. Spodnie o rozluźnionej nogawce: dodadzą lekkości każdej stylizacji. Decydując się na czarny model, na pewno wykorzystasz je w wielu ulubionych wiosennych zestawach.

 

Życzę przyjemnych modowych zmian na wiosnę! Jeśli jednak sztuka przeglądu szafy wydaje Ci zbyt skomplikowana i nie wiesz jak się do niej zabrać, możesz skorzystać z bezpłatnej usługi PRZEGLĄD SZAFY ONLINE w Westfield Arkadia.

Angelina Felchner – stylistka i doradca ds. wizerunku