„Godziny ciszy” i plecaki sensoryczne dla osób w spektrum autyzmu

Z myślą o klientach wysoko wrażliwych na bodźce dźwiękowe i wizualne centrum handlowe Westfield Arkadia wprowadziło „Godziny ciszy”. Będą one obowiązywały w każdy poniedziałek w  godz. 19.00-21.00. Zapraszamy także do wypożyczenia plecaka sensorycznego.

Jak wyglądają „Godziny ciszy” w naszym centrum?

Przede wszystkim będzie to czas, w którym w miejscach, gdzie będzie to możliwe, wyciszymy muzykę i przygasimy światła. A wszystko po to, by osoby w spektrum autyzmu i te bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne czuły się komfortowo podczas zakupów. „Godziny ciszy” w Westfield Arkadia obowiązują w poniedziałki w godzinach 19.00-21.00.

Co znajdziesz w plecaku sensorycznym?

Poza „Godzinami ciszy” Westfield Arkadia udostępnia także akcesoria sensoryczne. Klienci mogą wynająć z recepcji plecaki, w których znajdą słuchawki wygłuszające/zatyczki do uszu, piłeczki antystresowe i gadżety pop it. Zadaniem słuchawek i zatyczek do uszu będzie wytłumienie dźwięków z  otoczenia, a zabawki sensoryczne sprawdzą się w sytuacjach wymagających zmniejszenia napięcia lub przekierowania uwagi. Mamy nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom osoby wysoko wrażliwe na bodźce zewnętrzne będą mogły w bardziej komfortowy sposób spędzić czas w naszym centrum.

Rozwiązania te to efekt współpracy Westfield Arkadia z Fundacją SYNAPSIS, która na co dzień zajmuje się tematyką autyzmu.

Regulamin dotyczący „Godzin ciszy” i zasad korzystania z akcesoriów sensorycznych jest dostępny TUTAJ.