NESPRESSO

Nespresso słynie z koncepcji kawy porcjowanej, zamkniętej w szczelnych kapsułkach. Dla Nespresso działania na rzecz zrównoważonego rozwoju są korporacyjną powinnością i zasadniczą częścią strategii firmy. Oto nasze trzy zobowiązania, które nadają kawie moc czynienia dobra: Redukcja, ponowne wykorzystanie, recykling naszych aluminiowych kapsułek. Wspieranie farmerów w celu polepszenia ich warunków życia. Każda filiżanka kawy Nespresso będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do 2022.

Kapsułki Nespresso w tym momencie już są wykonane w 80% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Aluminium można poddawać recyclingowi w nieskończoność. Jest to jeden z najczęściej przetwarzanych materiałów na świecie. Aluminium pochodzące z recyklingu wymaga do produkcji o 95% mniej energii, niż aluminium pierwotne i stanowi równie doskonałą ochronę dla świeżości i jakości kawy. System recyklingu kapsułek Nespresso pozwala na oddzielenie aluminium od kawy. Podczas tego procesu, uzyskiwanym produktem wtórnym jest więc nie tylko aluminium, ale również kawa, która może zostać wykorzystana jako nawóz lub odzysk energetyczny. Właśnie dlatego wybraliśmy ten materiał do produkcji kapsułek Nespresso.W Nespresso wierzymy, że jedyna droga, aby stać się biznesem w pełni cyrkularnym, to pewność, że każdy koniec staje się również nowym początkiem. Nieustannie stawiamy sobie wyzwania, usprawniając działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym sposobu pozyskiwania, wykorzystywania i recyklingu materiałów w obiegu zamkniętym. Używanie aluminium pochodzącego z recyklingu do produkcji kapsułek jest czymś, nad czym ciężko pracowaliśmy wspólnie z naszymi dostawcami.

W Nespresso wierzymy, że dzięki działaniu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oferujemy naprawdę pozytywną filiżankę – jako Twoje unikalne doświadczenie kawowe, a także produkt który ma pozytywny wpływ na lokalne społeczności farmerów oraz nasze środowisko. W 2003 roku, wspólnie z naszym partnerem, pozarządową organizacją Rainforest Alliance, stworzyliśmy autorski program pozyskiwania kaw w sposób zrównoważony. Jest to program AAA i został opracowany tak, aby podejmować konsekwentne długofalowe działania, które odpowiedzą na wyzwania zmieniającego się klimatu. Dzięki programowi agroleśnictwa zasadziliśmy już blisko 5 mln drzew, neutralizując w 100% ślad węglowy naszych działań operacyjnych. Wybraliśmy agroleśnictwo, ponieważ dostarcza ono dodatkowe korzyści farmerom – drzewa są źródłem pożywienia, opału, budulca, dają też cień kawowcom, które dzięki temu rozwijają się lepiej.Dzięki współpracy Nespresso z plantatorami, dokładnie wiemy z jakich plantacji pochodzi nasza kawa i jak jest uprawiana.Ale nasze zobowiązania wykraczają poza działalność na farmie. Wspieramy całe społeczności i otaczające je środowisko. Chcemy podzielić się z Wami konkretnymi przykładami: współfinansowaliśmy budowę młyna mokrego w Kolumbii, tam też wdrożyliśmy pierwszy plan oszczędności emerytalnych dla farmerów, a także ubezpieczeń zbiorów od konsekwencji zmian klimatycznych. Swoją działalnością realizujemy aż 11 globalnych celów zrównoważonego rozwoju. Bardzo ważne jest dla nas upełnomocnianie kobiet i wyrównywanie ich szans. Spośród blisko 450 agronomów, 31% stanowią kobiety.