Westfield Good Festival – mały krok dla Ciebie, pozytywna zmiana dla wszystkich!

Kwestie związane z proekologicznymi postawami, działaniami w duchu zero waste i mody cyrkularnej nabierają w ostatnim czasie coraz większego znaczenia. Od samego początku te zagadnienia są w samym centrum Westfield Good Festival!

W trakcie tegorocznego festiwalu pokażemy Ci, jak w łatwy sposób możesz dać drugie życie nieużywanej odzieży lub obuwiu, mając swój udział w pozytywnej zmianie na rzecz planety. Od 18 do 20 kwietnia zaplanowaliśmy cały szereg atrakcji, który zwieńczy koncert muzycznych gwiazd – Dawida Kwiatkowskiego i Tymka!

Przyjdź i znajdź wydarzenie dla siebie!

Na scenie Westfield Good Festival w sobotę pojawią się Dawid Kwiatkowski i Tymek. Warunkiem uczestnictwa w koncertach będzie zarejestrowanie się na stronie wydarzenia jako członek Westfield Club i pobranie wejściówki. Więcej informacji o biletach już 10 kwietnia!

Poznaj nasze strefy eventowe

Nie wiesz co zrobić z ubraniami, których już nie nosisz? Masz buty, które potrzebują odświeżenia? Rozglądasz się za nowymi roślinami, które na wiosnę będą mogły zagościć w Twoim ogrodzie lub na parapecie okna? Chcesz sprawdzić, jak szybko na specjalnie przystosowanym rowerze będziesz w stanie przygotować świeży sok?
 
Jeśli odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmiała „tak”, to znaczy, że mamy coś dla Ciebie! Wystarczy, że odwiedzisz jedną ze stref w trakcie Westfield Good Festival!


18-20.04
12:00-20:00
Zbiórka odzieży z Ubrania do Oddania!
Środki pozyskane w ramach zbiórki zostaną przeznaczone na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Każdy, kto przyniesie nienoszoną już odzież do centrum, będzie mógł odebrać specjalny eko upominek. 

  • Przynieś powyżej 5 kilogramów ubrań i tekstyliów, odbierz ekologiczną torbę śniadaniową.
  • Przynieś poniżej 5kg  kilogramów, odbierz podarunek w postaci nasion kwiatów.

 Dodatkowo, członkowie Westfield Club otrzymają upominek od marki L’Occitane – krem lub ekologiczną butelkę.  
18.04
12:00-20:00
Gry i zabawy z WWF!
W czwartek, 18 kwietnia w strefie rządzić będzie WWF. Tu dowiesz się wszystkiego o przyrodzie, zagrożonych gatunkach czy roślinności. Jednak głównym tematem wokół którego zbudujemy opowieść 
o środowisku będzie woda i jej rola w życiu naszej planty. Znajdziesz tu atrakcje dla dużych i małych miłośników przyrody – quiz przyrodniczy, gry planszowe, puzzle czy tajemnicze stemple łap.
18-19.04
12:00-20:00
Cocktail bike & świeży sok!
Jesteś już członkiem Westfield Club? Jeżeli nie, to dołącz do Clubu, wsiadaj na rower i wykręć pyszny, świeży sok!

Czekamy na Ciebie w piątek i w czwartek!
20.04
12:00-20:00
Zadbaj o swoje buty z woshwosh lub oddaj już nieużywane obuwie!
Obuwie to ta część mody, którą bardzo trudno jest poddać recyklingowi. Dlatego zamiast wyrzucać niechciane buty, dobrze oddać je w ręce woshwosh, organizacji która zadba o to, by trafiły one w odpowiednie ręce. Wiosenna zbiórka w Westfield Arkadia zostanie przeznaczona dla potrzebujących kobiet i dzieci.  

Natomiast Ci, którzy chcieliby wyczyścić swoje buty mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 20%  i oddać je do czyszczenia przez woshwosh. Zniżka do odebrania na strefie.
18-20.04
12:00-20:00
Zbiórka mini elektroodpadów z ElektroEko
To miejsce będzie do dyspozycji dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą, co zrobić z zalegającą w domu zużytą mini elektroniką. I nie mamy tu na myśli tylko wyczerpanych baterii! Na miejscu będzie można oddać żarówki, tonery, płyty CD/DVD, ładowarki, urządzenia RTV oraz AGD, sprzęt teleinformatyczny oraz telekomunikacyjny. Przekazane elektroodpady zostaną zutylizowane, a ich właściciele odejdą ze stoiska zaopatrzeni w doniczkę z bio ziołami.
18-20.04
12:00-20:00
Zielony weteran – adoptuj roślinę z drugiego obiegu
Amatorzy natury i sadzonek również znajdą coś dla siebie na Westfield Good Festival. W zielonej strefie Florabo przez trzy dni będzie można odpłatnie zaadoptować rośliny w ramach akcji „Zielony Weteran”, dowiedzieć się, jak dbać o rośliny w domu, by rosły zdrowo oraz jak odpowiednio planować zieleń wokół siebie.
18-20.04
12:00-20:00
Raven x RTV Euro AGD
Tegoroczna odsłona Westfield Good Festival będzie też okazją dla wszystkich amatorów kuchennych rewolucji w domowym zaciszu. Przez cały czas trwania Wesfield Good Festival przedstawiciele RTV Euro AGD będą prezentować możliwości sprzętów małego agd marki Raven. Uczestnicy festiwalu, którzy odwiedzą strefę, będą mogli liczyć na pyszną herbatę i zdrowy koktajl.
18-20.04
12:00-20:00
Strefa FEEL GOOD
Energię do dalszego korzystania z festiwalowych atrakcji będzie można podładować korzystając ze strefy FEEL GOOD, sąsiadującej ze wspomnianymi stoiskami. O odpowiedni poziom nawodnienia uczestników wydarzenia zadbają przedstawiciele kolejnego z partnerów, czyli SodaStream. 

Pełen Harmonogram Westfield Good Festival

 
18.04
19.04
20.04
Theatrum, przy wejściu głównym   Poziom 0
12:00-20:00
Zbiórka odzieży z Ubrania do Oddania
Zbiórka mini elektroodpadów z ElektroEko
Zielony weteran – adoptuj roślinę z drugiego obiegu
Raven x RTV Euro AGD
Strefa FEEL GOOD
12:00-20:00
Gry i zabawy z WWF
Cocktail bike & świeży sok
12:00-20:00
Cocktail bike & świeży sok
Warsztaty„NieZiemskie Orzeźwienie”
z SodaStream
12:00-20:00
Wiosenna zbiórka obuwia z woshwosh
Teren zielony przed Westfield Arkadia
 
 
18:30
Koncert Tymka


20:00
Koncert Dawida Kwiatkowskiego

Podcasty

Nie będziesz w stanie nas odwiedzić między 18 a 20 kwietnia? Nic straconego! Swoją wiedzę na temat proekologicznych zachowań możesz poszerzyć słuchając podcastów, które przygotowaliśmy z naszymi partnerami! Poruszyliśmy w nich m.in. tematykę zrównoważonej mody, upcyclingu, dbałości o mentalny well-being i celebrowania codzienności. Co wybierasz?

Partnerzy wydarzenia

Ekologiczne rozwiązania

Oszczędzamy zasoby
W Westfield Arkadia już od wielu lat świadomie podejmujemy działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Istotnym wsparciem w tym zakresie są dla nas m.in. systemy zarządzania budynkiem, które pozwala na bieżące dostosowywanie do rzeczywistych potrzeb, a przez to zmniejszenie wykorzystania zasobów.
Transport i dostępność
Westfield Arkadia jest łatwo dostępna komunikacją miejską - od stacji metra Dworzec Gdański dzieli nas zaledwie 550 metrów, a wokół Centrum zlokalizowane są liczne przystanki tramwajowe i autobusowe. Dla naszych klientów mamy też trzy parkingi rowerowe. Na terenie Centrum dostępne są również 3 stacje naprawcze dla rowerów oraz stacja rowerów miejskich.
Zielony dach
W Westfield Arkadia czujemy się odpowiedzialni także za nasze bezpośrednie otocznie. W tym celu zmodernizowaliśmy nasz zielony dach, który wyposażony został w matę drenażowo-kumulacyjną i nie wymaga obecnie podlewania. Takie rozwiązanie przyniosło znaczące oszczędności w zużyciu wody - część wody pozostaje po każdym deszczu wewnątrz maty i jest wykorzystywana przez rośliny w okresach bezdeszczowych.
Zieleń i bioróżnorodność
Dbałość o środowisko to nie tylko rozwiązania techniczne, ale także troska o faunę i florę. W Westfield Arkadia od 2014 roku posiadamy pasiekę 5 pszczelich rodzin, a nasz miód można spróbować przy okazji różnych akcji organizowanych w Centrum.