KARTA PODARUNKOWA  PYTANIA I ODPOWIEDZI:

 

REGULAMIN KARTY PODARUNKOWEJ DO POBRANIA TUTAJ

Jak dokonać zakupu Karty Podarunkowej przez firmę?

1. Jak nabyć Kartę Podarunkową?

Kartę można zakupić w Recepcji Westfield Arkadia na poziomie 0 (od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach otwarcia centrum) lub online klikając przycisk „Zamów Kartę” na stronie https://pl.westfield.com/arkadia/karta-podarunkowa-firmy. Więcej informacji na temat zamówień można uzyskać kontaktując się z nami przez infolinię pod nr tel. +48 22 490 69 23 lub +48 12 251 82 11 albo mailowo pod adresem: rcpoland@emlpayments.com. Infolinia jest czynna w godzinach 9.00 – 20.00 od poniedziałku do soboty oraz w godz. 10:00 – 20.00 w niedziele handlowe.

2. Jak długo trwa proces zakupu Karty Podarunkowej?

Karty zakupione w Recepcji Westfield Arkadia można odebrać od ręki. W przypadku płatności przelewem czas oczekiwania na Kartę Podarunkową wynosi do 3 dni roboczych od daty wykonania przelewu, do którego należy dodać czas niezbędny na załadowanie Karty Podarunkowej (zwykle 1 dzień, chyba że została zamówiona większa liczba Kart – w takim wypadku zostaną Państwo poinformowani o terminie odbioru). W przypadku płatności kartą płatniczą online czas oczekiwania z uwagi na szybsze zaksięgowanie wpłat może być krótszy. Nie są akceptowane przelewy natychmiastowe.

 

Zamówienie Karty Podarunkowej online i płatność

1. Jak odbiorę Karty Podarunkowe zamówione on-line?

Zamówione Karty można odebrać wyłącznie w Recepcji Westfield Arkadia (poziom 0) od poniedziałku do piątku oraz w niedziele handlowe w godzinach otwarcia centrum. W niedziele niehandlowe Recepcja jest nieczynna.

2. Jak mogę dokonać płatności za Kartę Podarunkową?

Płatności za Kartę należy dokonać:

– w przypadku zakupu Karty w Recepcji:

  • gotówką;
  • kartą płatniczą;

– w przypadku zakupy Karty online:

  • przelewem pod wskazany numer konta bankowego (numer zostanie podany w procesie zamówienia Karty online oraz na nocie księgowej, która zostanie wysłana do Państwa po złożeniu zamówienia; czas księgowania przelanych środków może zająć do 3 dni roboczych; dopiero po zaksięgowaniu płatności przystąpimy do przygotowania Państwa Kart;
  • kartą płatniczą online – proces zaksięgowania w przypadku tej metody płatności jest krótszy. 

3. Jak długo będę czekać na zamówione Karty Podarunkowe?

W przypadku dokonania zakupu w Recepcji, Karty można odebrać od ręki. Nota księgowa za zakup jest wysyłana na wskazany przez zamawiającego adres i dostarczana w terminie kilku dni. Proces przygotowania Kart w przypadku zamówienia online może zająć od 3 do 5 dni roboczych (w zależności od wyboru sposobu płatności; to czas, który potrzebny jest na zaksięgowanie płatności za Karty oraz fizyczne przygotowanie zamówionych przez Państwa Kart).

4. Dlaczego strona służąca do zamawiania Kart Podarunkowych wyświetla się w języku angielskim?

Strona wyświetla się automatycznie w języku, który jest ustawiony jako domyślny w Twojej przeglądarce.

5. Złożyłem zamówienie online, ale  nie otrzymałem wiadomości e-mail z notą księgową.

Prosimy o kontakt z infolinią firmy Flex-card, która jest administratorem Kart Podarunkowych Westfield Arkadia: tel.+48 22 490 69 23 lub +48 12 251 82 11, e-mail: rcpoland@emlpayments.com.

 

Karta Podarunkowa Westfield Arkadia – ogólne informacje

1. Czym jest przedpłacona Karta Podarunkowa?

Karta Podarunkowa jest instrumentem płatniczym na okaziciela. Dzięki temu Kartę można wręczyć dowolnej osobie, która staje się jej pełnoprawnym posiadaczem.

2. Na jaką kwotę może być doładowana pojedyncza Karta Podarunkowa?

Kwota doładowania Karty może wynosić od 30 zł do 4000 zł.

3. Jak długo ważna jest Karta Podarunkowa?

Karta jest ważna przez 12 miesięcy od daty zakupu.

4. Czy Kartę Podarunkową można wykorzystać we wszystkich sklepach na terenie Westfield Arkadia?

Kartę można wykorzystać we wszystkich sklepach, restauracjach oraz punktach usługowych dostępnych na terenie Westfield Arkadia posiadających terminal POS, a także w kinie czy przy opłacie za parking. Aktualna, krótka lista sklepów, które nie akceptują płatności Kartami Podarunkowymi, dostępna jest w Recepcji Centrum na poziomie 0. Karty nie są także akceptowane w kasach samoobsługowych.

5. Jak można wpłacić środki na Kartę Podarunkową?

Karty nie można doładować dodatkowymi środkami.

6. Jak można sprawdzić stan konta na Karcie Podarunkowej?

Stan konta można sprawdzić:

– klikając w „przycisk” „Sprawdź saldo/aktywuj kartę” na stronie internetowej:

– dzwoniąc pod numer: +48 22 490 69 23 lub +48 12 251 82 11 od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 21:00 lub w niedziele handlowe w godz. 10:00 – 20:00,

– w Recepcji Westfield Arkadia na poziomie 0

7. Czy muszę aktywować zakupioną Kartę Podarunkową?

Karty podarunkowe są aktywowane do godziny po zakupie.

8. Co to jest ‘kod dostępu’/’Pass code’/’Kod aktywacyjny’?

Pass code to 6-cyfrowy numer, który jest przyporządkowany każdej Karcie i jest widoczny na koncie w zakładce ‘Informacja o Karcie’. W niektórych przypadkach jest on potrzebny do sprawdzenia stanu konta na Karcie.

9. Czy można zwrócić pieniądze na Kartę Podarunkową za towar w sklepie?

Tak, jeśli dany sklep akceptuje zwrot środków na karty płatnicze. Kwota zwrotu nie może przewyższać salda, na jakie została załadowana Karta Podarunkowa. W przypadku, gdy saldo przekroczy kwotę załadowania, Karta zostanie zablokowana.

10. Czy można reaktywować Kartę po wygaśnięciu jej daty ważności?

Kartę można reaktywować w ciągu 90 dni od daty wygaśnięcia jej daty ważności.

Posiadacz ma prawo do wznowienia Karty Podarunkowej wraz z pozostającymi na niej środkami pod warunkiem dokonania zgłoszenia, w następujący sposób:

– składając wniosek bezpośrednio w Recepcji Westfield Arkadia.

– wysyłając wniosek na adres e-mail: rcpoland@emlpayments.com

– telefonując pod numer Biura Obsługi Klienta +48 22 490 69 23 lub +48 12 251 82 11

Pisemne prośby o wznowienie środków są rozpatrywane przez Administratora w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia. Posiadacz będzie mógł korzystać z dotychczasowej Karty przez okres kolejnych 3 miesięcy licząc od dnia jej wznowienia.

Opłata za wznowienie środków na Karcie wynosi 20 zł. Opłata zostanie potrącona od kwoty środków wznowionych na Karcie.

11. Czy można użyć Karty gdy cena towaru jest wyższa niż dostępne środki na Karcie?

Tak, o ile dany sklep dopuszcza dokonywania transakcji łączonych. Należy wtedy poinformować kasjera o dostępnych środkach na Karcie. Kasjer powinien zrobić wtedy transakcję łączoną – pobrać dostępną kwotę z Karty oraz resztę w innej formie płatności.

12. Czy używanie Karty wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Nie, Karty używa się tak jak każdej innej karty płatniczej.

13. Co należy zrobić w przypadku zagubienia lub kradzieży Karty?

W przypadku zagubienia Karty lub jej kradzieży należy skontaktować się z Infolinią pod numerem telefonu: +48 22 490 69 23 +48 12 251 82 11 w celu zastrzeżenia Karty. Użytkownikowi zostanie wydana nowa Karta o wartości równej kwocie znajdującej się na Karcie w momencie jej zastrzeżenia. Nowa Karta będzie wydana w Recepcji Westfield Arkadia, po uiszczeniu dodatkowe opłaty w wysokości 20zł. W celu zastrzeżenia Karty należy podać dane, które znajdują się na wydruku załączonym do Karty, zatytułowanym „Odbiór karty”.

14. Dlaczego konieczne jest podawanie danych osobowych podczas zakupu Karty?

Podanie danych osobowych jest konieczne, aby w razie jej utraty, użytkownik mógł ją zastrzec. Dzięki danym osobowym, konsultant będzie mógł ją odnaleźć w systemie i zablokować.

Administrator programu jako instytucja finansowa jest zobligowany do rejestrowania danych osobowych osób kupujących karty podarunkowe w celu przeciwdziałania oszustwom finansowym i ‘praniu brudnych pieniędzy’.