OKAIDI

Wybór materiałów przyjaznych środowisku

Od roku 2012 udział materiałów przyjaznych dla środowiska w naszych kolekcjach stale rośnie. Zaopatrując się w bawełnę organiczną, stawiając na recykling plastikowych butelek jako surowiec do wypełnienia kurtek, angażując się w najnowsze innowacje techniczne ograniczające zanieczyszczenie lub dążąc do całkowitego wykorzystania oryginalnego materiału, marka Okaidi przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Wydłużenie życia naszych ubrań

Jako marka projektująca ubrania dla dzieci, wyznaczyliśmy sobie cel: dać naszym ubraniom drugie życie, aby mogły służyć najdłużej jak to możliwe, w myśl działań przyjaznych dla środowiska. Cyklicznie organizujemy akcje wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym. W naszych sklepach znajdują się specjalne pojemniki do recyklingu, gdzie nasi klienci mogą przynosić stare ubrania i wymieniać je na zniżkę na kolejne zakupy.

Mniej plastiku, w trosce o dobro naszej planety

Od roku 2016 marka Okaïdi zastąpiła plastikowe torby, torbami z recyklowanego papieru pochodzącego z lasów objętych systemem zrównoważonej gospodarki. Zachęcamy również do korzystania z toreb wielorazowych, proponując klientom naszą torbę na zakupy wyprodukowaną z poliestru z recyklingu.