4F CHANGE. MAŁYMI KROKAMI W KIERUNKU WIELKIEJ ZMIANY.

Ekologia to nie chwilowy trend, a nieodłączna część naszej rzeczywistości. Zdajemy sobie sprawę, jak wielki wpływ na planetę ma branża odzieżowa i chcemy wziąć odpowiedzialność za swoje działania. Jesteśmy na początku tej drogi, ale wierzymy, że zgodnie z filozofią Kaizen zmienimy to dzięki metodzie małych kroków i konsekwentnie wprowadzanym niewielkim zmianom. W naszej firmie zmiana zaczęła się od pojedynczych pracowników, ale błyskawicznie zaczęła się rozprzestrzeniać po całej organizacji i w proces zmian angażuje się coraz więcej osób.

Projekt Wear_Fair

Na początku 2022 r. w ramach programu 4F Change ruszyliśmy z projektem Wear_Fair https://4fchange.com/dolacz/, którego celem jest dążenie do tworzenia coraz bardziej zrównoważonej mody oraz stopniowe zamykanie obiegu ubrań w Polsce. A jak to robimy?

  • Strefy Wear_Fair

W wybranych sklepach 4F otworzyliśmy strefy Wear_Fair. Możesz w nich oddać niechciane ubrania, zamykając tym samym drugi obieg. W ten sposób niepotrzebna odzież zamiast trafić na wysypisko, dostanie drugie życie i da radość kolejnej osobie, a ty nie tylko pomożesz planecie, ale również wesprzesz fundację 4F. W tych samych strefach znajdziesz również ubrania oznaczone metką Wear_Fair, które zebraliśmy, wyczyściliśmy, odnowiliśmy i wprowadziliśmy ponownie do sprzedaży. Metką Wear_Fair wyróżnione są również produkty, które zostały zaprojektowane z bardziej ekologicznych materiałów. Znajdziesz je zarówno w sklepach, jak i na naszej stronie internetowej. Niezależnie zaś od tego, jakie ubrania wybierzesz, mamy jedną radę: noś je jak najdłużej!

  • Ubraniomat

Ubrania będzie też można oddać, wrzucając je do ubraniomatów. Maszyna zważy odzież, którą oddasz i od razu poinformuje Cię, ile pieniędzy zostanie przekazanych na konto fundacji 4F oraz jaki rabat na ubrania z drugiego obiegu dostaniesz.

  • Wypożyczalnia

W styczniu 2022 r. ruszyliśmy także  z testowym projektem wypożyczalni strojów narciarskich Wypożyczalnia - wypożycz zamiast kupować – 4F Change. Coraz częściej wolimy wypożyczyć coś na parę dni niż wydawać pieniądze na rzecz, która przez większą część roku będzie zalegała na dnie szafy. Miło mieć coś „swojego”, ale ilu specjalistycznych ubrań używamy naprawdę regularnie? Wypożyczanie zamiast kupowania to jednak nie tylko korzyść finansowa, ale również duża ulga dla środowiska. Co więcej, ubrania z wypożyczalni po sezonie zyskają drugie życie i zostaną wprowadzone do sprzedaży w ramach programu Wear_Fair.

4F Change - Together we play for the planet. Let's play it fair.