Wiosenne trendy 2023
Blog Wiosenne trendy 2023 - foto glowne

W nadchodzącym sezonie, bardziej niż kiedykolwiek, mężczyźni zachęcani są do wybierania wygodnej, komfortowej odzieży. W modzie męskiej pełno jest teraz motocyklowych akcentów, jeansowych tkanin, kolorów ziemi czy wojskowych wzorów. Dokładnie taki sam kierunek przyjęła również moda damska. Najgorętsze trendy powtarzają się i dlatego warto przemyśleć, aby kilka z nich wprowadzić do swojej szafy.

 

Motocyklowe klimaty

„Wyścigowe kurtki” to najmodniejsza opcja okrycia wierzchniego w damsko-męskich trendach. Kolorystyka dowolna, mile widziane blokowanie kolorami, czyli przynajmniej dwa kontrastowe kolory. Podobnie jak rękawiczki, spodnie w motocyklowym klimacie, a wszystko to w skórzanym wydaniu.

 

Jeansowy total look

Koszule, spodnie, sukienki, ołówkowe midi spódnice z denimu pojawiają się wszędzie. Im więcej jeansu tym lepiej. Wszystkie opcje dozwolone – łączymy ze sobą ten sam odcień jeansu lub ciemny z jasnym. Liczy się efekt końcowy, czyli jeans od stóp do głowy!

Blog Wiosenne trendy 2023 - foto

Styl Athleisure

Trend, który obecnie rządzi w modzie w tzw. codziennych lookach. Polega on na świadomym łączeniu sportowych elementów z bardziej formalnymi – czyli mężczyźni noszą sportowe buty do marynarki, a kobiety zestawiają sportowe bluzy ze szpilkami i elegancką torebką.

Blog Wiosenne trendy 2023 - foto 3

 

Spodnie cargo

Najpopularniejszy teraz trend wśród spodni, zarówno w szafie męskiej jak i kobiet, to spodnie cargo. Widać w nim silny wpływ mody ulicznej i wojskowe inspiracje, które pozostaną z nami na kolejny sezon. Najmodniejsze są modele z przynajmniej jedną dużą kieszenią, w kolorach ziemi, khaki, czerni – to ultra modny wybór. 

Długi Trencz

Tej wiosny wybieramy albo klasyczny trencz albo zdekonstruowany modowy fason. Trencze w długiej wersji to must have w tegorocznej garderobie, zarówno damskiej jak i męskiej. Modne są te w odcieniach ziemi, ecru i brązu.

Blog Wiosenne trendy 2023 - foto 4

Dzienna Piżama

Jeden z najmocniejszych trendów w modzie 2023 to piżame looki. Zestawy – koszula plus spodnie w piżamowej wersji przenosimy teraz do mody codziennej. Panowie w najmodniejszym wydaniu do takiego zestawu zakładają białe sneakersy lub ciężkie buty. Zaś Panie poza sportowymi butami do piżamy, mogą pokusić się o tak szalenie modne w tym sezonie klapki na szpilce.

 

Angelina Felchner – stylistka i doradca ds. wizerunku